İhracat Departmanı Hizmetimiz Neden Başarıya Götürüyor? Whatsapp

İhracat Departmanı Hizmetimiz Neden Başarıya Götürüyor?

İhracat Departmanı Hizmetimiz Neden Başarıya Götürüyor?

İhracat Departmanı Hizmetimiz Neden Başarıya Götürüyor?

Bir ihracat departmanınız yok ancak yurt dışından gelen talepleri fark ediyorsunuz, daha önce aracılar vasıtasıyla yurt dışına ürünlerinizi gönderdiniz ancak süreklilik arz etmedi, işte ihracat departman kurulum hizmetimiz tam size göre.

 

Önce neden ihracat departmanınızı bizimle yönetmelisiniz biraz bundan bahsedelim. Yaptığımız birçok danışmanlık çalışmasında gördük ki firmalarımızın en çok takıldığı noktaların başında kalifiye eleman bulmak ve bu elemanları firma bünyesinde tutabilmek geliyor. Firmalarımız ihracat tecrübesi olmayan ama sadece yabancı dil bilgisi olan kişilerle yetinmek zorunda kaldığından maalesef işler çok yavaş ilerliyor, buna bir de günümüzde içinde bulunduğumuz zor ekonomik koşullar ve dünya ticaretindeki yavaşlama da eklenince, firma yöneticilerinin de sabrı taşıveriyor. İyi niyetle çalışmaya çalışan arkadaşlarımız da maalesef bu durumun kurbanı olarak ya işlerinden oluyorlar ya da yaşadıkları yoğun baskı sebebiyle kendileri işi bırakıyorlar. Bu sorunun çözümü aslında ihracatta başarının anahtarını size sunuyor.

 

Dış ticaret bir 100 metre koşusu değildir, uzun bir 10.000 metre maratonudur, bir maratonda sadece kondisyonu yüksek ve antrenmanlı sporcuların kazanacağı gibi, dış ticarette de uzun süre sabırlı, planlı ve hedef odaklı çalışan dış ticaret departmanları firmaları büyütürler. Maratonun en başında dünya üzerinde 220 ülkenin var olduğunun ve bu ülkelerden ilk 10 ve hatta ilk 5 belirlenmesi gerektiğinin farkında olan ihracat uzmanları, sizleri hedefe çok daha hızlı ve emin adımlarla götürecektir.

 

Çalışmalarımız sırasında sizin ekibinizin bir parçası olarak açık iletişim kanalları ile potansiyel müşteri tarafından bize gelen tüm talep ve bilgileri sizlerle açıklıkla paylaşırız. Bu talep ve bilgiler doğrultusunda Sertifikalı Kobi danışmanlarımızın tavsiyelerini alır, sizlere üretim, paketleme, sertifikalandırma, kalite kontrol ve hatta AR-GE alanında tavsiyeler ve yönlendirmeler yaparak, ürünlerinizi hedef pazara uygun hale getirmeniz destek oluruz. Bu süreç paralelinde aldığımız bilgiler ışığında firmanızın eğer var ise eksiklerinin tamamlanmasını beklemeden hızlı bir şekilde satışa ulaşabileceğimiz, daha az talepkâr müşteri gruplarına yönelerek satış sürecini kısaltmak için var gücümüzle çalışırız.

 

Bütün bu çalışmalara ek olarak 10 yılı aşkın süredir verdiğimiz Dış ticaret istihbaratı ve Dış ticaret istihbarat sistem kurulumu çalışmalarında kullandığımız bütün araçlardan sizleri faydalandırarak, rakipleriniz, potansiyel müşterileriniz ve hedef pazarlarınız hakkında sadece bu işin uzmanlarının ulaşabileceği çok kritik veri setini hizmetinize sunarız.

 

Firmalarımızın dış ticaret departman kurulum danışmanlık çalışmalarını firma kurucumuz Sn. Macit Beştav önderliğinde başlatarak firmalarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirler, önce işi başarır sonra delege ederiz. Geniş kadrolu danışmanlık firmalarından farklı olarak butik bir anlayışla işinizi kendi işimiz gibi benimser, başarı elde etmeden vazgeçmeyiz. Bundan dolayıdır ki BEŞTAV sunduğu dış ticaret departmanı hizmetlerinde çalıştığı firmalarla hep uzun dönemli çalışma fırsatı yakalamış ve çözüm ortağı olarak firmaların stratejik ve hedef pazarlarında büyümesine 1991 kuruluşlu bir firma olarak 30 yıldır kesintisiz hizmet vermiştir.