İthalat Danışmanlığı » Beştav Danışmanlık Whatsapp

İthalat Danışmanlığı

İthalat Danışmanlığı

İthalat Danışmanlığı

Firmanız yurt dışından ürün tedariği yapmak istiyor ya da hali hazırda ürettiği ürünler için ara mamul veya hammadde mi arıyor? İşte size en iyi tedarikçileri ve ürünleri bulmak için kullanılan büyük veri teknolojilerini kullanarak, sizin için en iyi sonuçları elde etmek için Küresel Tedarik çözümleri hizmetimiz.

Küresel Tedarik Çözümleri

Bu hizmetimiz ile size zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacak , böylece işinizi büyütmeye ve işletmenizin diğer kritik alanlarına odaklanmaya daha fazla zaman ve kaynak ayırabileceğiniz bir model hazırlıyoruz.

Uzman ekibimiz, işletmenizin ihtiyaçlarına göre en iyi tedarikçileri ve ürünleri belirleyebilir. Tedarikçilerin performanslarını, fiyatlarını ve kalite standartlarını değerlendiririz, böylece size en iyi teklifleri alma imkanı sunabiliriz. Bu sayede, tedarik zincirinizin her aşamasında mükemmel kalite ve süreklilik sağlanır. Ayrıca tecrübesiz ve kötü niyetli satıcılarla da iş yapmamış olursunuz.

Küresel tedarik çözümleri hizmetimiz, işletmenizin küresel tedariği yönetmesine yardımcı olmak için gereken tüm araçları ve kaynakları sağlar. En uygun tedarikçileri bulmanın yanı sıra, tedarikçi çeşitliliğinizi arttırarak maliyetlerinizi düşürebilir, en doğru ürünleri en doğru firmalardan tedarik edebilirsiniz!

Bu çalışmanın detaylarını bizlerle görüşmek için lütfen iletişim formunu doldurun, ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir!

İthalat Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular

İthalat Danışmanlığı Nedir?

İthalat danışmanlığı; yurt dışı ticaret yapmak isteyen kurum, kuruluş veya işletmelere bu süreçte yol gösterme, işlemi yürütme ve takip etme hizmetidir. İthalatın yaygın ve etkin olarak yapılmasıyla ithalat ihracat danışmanlığı iş kolu ortaya çıkmıştır.

İthalat Danışmanlığı Neden Önemlidir?

İthalat, hem iç hem de dış pazarda sıklıkla kullanılan bir kavramdır. Hem devlet kurumları hem de özel teşebbüsler açısından ithalat son derece önemlidir. İthalat yapmak ve bu konuda profesyonel yardım almak isteyenler ise ithalat danışmanlığı hizmetlerine başvurmaktadır.

Kimler İthalat Yapabilir?

İthalatı yapabilecek kişiler İthalat Rejimi Kararının 8. maddesinde açıkça belirtilmektedir. Buna göre Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca vergi numarası olan her gerçek ve tüzel kişi, yürürlükteki mevzuat hükümlerine istinaden hukuki tasarruf yapma yetkisi tanınan kişiler, ortaklıkları ithalat yapabilir.

İthalat İşlemleri Nasıl Yürütülür?

Yabancı bir ülkede üretilen ürünün, satın alınarak ülke sınırlarına içerisine getirilmesine ithalat denir. İthalatın belirli kuralları ve sınırlamaları vardır. Yurt dışından ürün getirerek ithalat yapmak isteyen firma, kurum ve kuruluşlar gümrük ve dış ticaret yönetmelik ve tebliğlerini çok iyi bilmelidir. Bunun yanı sıra bu yönetmelik ve tebliğlerin güncellemelerinin düzenli olarak takip edilmesi gerekir.

İthalat Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Sunar?

İthalat danışmanlığı, ithal edilecek ürünle ilgili pazar araştırması yapar. En avantajlı üretici firma tespit edilerek, görüşme ayarlar. Satın alınacak ürünle ilgili bütün detayları dosya haline getirir. Ürünün nakliye sürecini ayarlar, takibini yapar. Ürünün ülkeye getirilmesinde ithalat gümrük işlemlerinde yurtdışından gelen evrakların kontrolünü gerçekleştirir.