İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Whatsapp

İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Firmanızı kurdunuz, ürünlerinizi başarılı bir şekilde iç piyasada yaygınlaştırdınız, kalite ve fiyat noktasında rakiplerinizden ileride olduğunuzun da farkındasınız, hatta yeni gelecek ekipmanınızla çok daha iyi yerlere geleceğinizden eminsiniz, bu arada birkaç firma da sizden ürün satın alarak yurt dışına sattı, hatta bazıları sizin ihracat yapamayacağınızdan o kadar emin ki sizden ihraç kayıtlı satın alma yaptılar ve beyannamesini de yolladılar ki KDV’siz satışı açıklayabilin diye, Sırbistan’a satmışlar… Şimdi elinizde potansiyel bir müşteri adı bile var, ama ihracat yapmayı bilmiyorsunuz, personel istihdam etmek de istemiyorsunuz çünkü ne buna ayıracak vaktiniz ne de tecrübeniz var. İşte tam bu noktada profesyonel bir ihracat danışmanlık firması ile çalışmak şirketinizin kaderini değiştirebilir. 


İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?


İhracat danışmanlık firmalarının nitelikleri ne olmalı?

İhracat danışmanlığı günümüzde satış odaklı şekilde ilerlemektedir, ancak satışın yapılabilmesi için hem ürün bilgisi hem Pazar bilgisi gerekmektedir, eğer satış yapacak ekiple tanışacaksanız ilk bilmeniz gereken şey benzer bir ürün satışı gerçekleştirdiler mi daha önceden? Her ürünün satışı farklı bir yöntem ile yapıldığından bu sizin için en önemli kriterlerden biri olmalı. Diğer kriter potansiyel müşterilerinizi nereden bulacaklar? Günümüzde dış ticaret istihbarat teknikleri uluslararası satış yapmanın en önemli anahtarıdır, özellikle de seyahat etmenin zorlaştığı, müşterilerin ve ülkelerin ziyaretçi kabul etmede gittikçe tutucu bir tavır içine girdiği Pandemi sürecinde, masa başı araştırma yapma konusunda başarılı bir ekiple çalışmak sizi bir adım öne taşıyacaktır. Şimdi, müşterileri bulacaklar ve nereden bulacaklarını da biliyorlar tamam, peki müşterilerle nasıl iletişim kuracaklar, burada yabancı dil bilgisinin yanında satış tecrübesi de devreye girmektedir, size danışmanlık satamayan bir firma sizin ürününüzü de başkalarına satamaz, bu yüzden danışman firmanın size karşı tavır ve yaklaşımını çok iyi incelemenizi öneririz, burada sizinle görüşmelerinde sorunlarınızı anlamaya çalışıyorlar mı? Ücret odaklı mı yoksa süreç odaklı bir tavır içindeler mi? Size hangi güvenceleri verebiliyorlar? Size karşı açık ve net bir tavır içindeler mi yoksa hallederiz, yaparız, en hızlı biz yaparız,bir ayda sonuç alırız gibi uçuk vaatlerde mi bulunuyorlar?

 

Bu noktalar sizin için bir ipucu olmalı. Tabii ki bütün bunların yanında çalışacağınız ekibin başındaki kişi de sizin için kilit bir nokta. Mutlaka bu kişinin eğitim düzeyini, bildiği yabancı dilleri ve çalıştığı firmalardan referans verip veremediğini incelemenizde fayda var. Unutmayın iyi bir dış ticaret danışmanlık firması, verdiği ihracat danışmanlığı hizmetiyle sadece sizi yurt dışına açmakla kalmaz, aynı zamanda size Pazar bilgisini tüm detayları ile bölge bölge detaylı bir şekilde sunacağından üretim, planlama, istihdam ve hatta ham madde tedariği süreçlerinizde beklenmeyen başarılara çok kısa bir sürede imza atmanıza fırsat verir, sizin dünyadaki gözünüz ve kulağınız olur.

 

İhracat danışmanlık firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Firmanızın ihracatını arttırmak ya da farklı bölgelere açılmak için size bilginin gücüne inanan ve size bilgi konforu sağlayarak yurtdışı faaliyetlerinizi gönül rahatlığı ile teslim edebileceğiniz, sağlıklı iletişim ve raporlama ile sizi hep onunun merkezinde tutacak bir ekiple çalışmanızı öneririz.

 

Beştav Uluslararası Ticaret Danışmanlığı, Nokta atışı ihracat hizmetleri ile her zaman hizmetinizde.

Saygılarımızla;