Dış Ticaret İstihbaratı » Beştav Danışmanlık Whatsapp

Dış Ticaret İstihbaratı

Dış Ticaret İstihbaratı

Dış Ticaret İstihbaratı

İstihbarat kelimesi ingilizce “intelligence” kelimesinden dilimize geçmiştir, bu kelime aynı zamanda “zeka” anlamına gelmektedir. Bize göre Ticari İstihbaratbir işin eldeki imkanlar seferber edilerek en akılcı yolla yapılması demektir. Bu noktada uluslararası ticaret ile ilgili tüm sorunların çözümünde elimizdeki “Büyük Veri” kaynakları ile sizlere hedef pazarlarınıza en hızlı şekilde giriş yollarını göstererek, rakiplerinizin faaliyetlerini takip ederek ve pazar dinamiklerini ticari akışlardan takip ederek destek oluyor, işlerinizi en akılcı şekilde hızlandırıyoruz.

Hedef pazar belirleme kriterlerinizi birlikte oluşturuyor, firma tercihlerinize, personel yapınıza, mevcut sertifikasyonlara ve elinizdeki imkanlara göre sizler için en uygun pazarları dünya üzerindeki 200’ü aşkın hedef ülkeden sizler için en uygun olanlardan seçiyoruz. Bu seçimleri yaparken tüm kriterleri sizlerle tartışıyor, birlikte geliştirdiğimiz bir projeye dönüştürüyoruz.

Dış Ticaret İstihbaratı

Hedef Firma İstihbaratı

Böylece size özel oluşturulan terzilik usulü bir çözüm ile firmanızın dinamikleri göz önüne alınarak gerçekçi bir uluslararası iş geliştirme planı ortaya koyuyoruz. Bu plan dahilinde İhracat stratejinizi şekillendiriyor ve sizleri hedef pazara en hızlı şekilde girmeniz için adım adım yönlendiriyoruz. Hedef pazarlar belirlendikten sonra da personel çeşitliliğinize ve imkanlarınıza göre bir ağırlık merkezi oluşturarak müşteri gruplarınızı detaylı olarak inceliyor, bu gruplar içinden yeni müşteri olabilecekleri ön planda tutarak daha detaylı bir araştırma ile sizlerin işlerini hızlandıracak verileri hizmetinize sunuyoruz.

Bu çalışmanın detaylarını bizlerle görüşmek için lütfen iletişim formunu doldurun, ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir!

 

 

 

 

Dış Ticaret İstihbaratı Sıkça Sorulan Sorular

Dış ticaret istihbaratı nedir ve neden önemlidir?

Dış ticaret istihbaratı, hedef pazarları, rakip firmaları ve müşteri profillerini analiz etme, bunlar hakkında bilgi toplama ve bu bilgileri stratejik karar verme süreçlerinde kullanma sürecidir. Bu, doğru zamanda doğru hamleler yapmayı sağlar ve rekabetçi bir pazar ortamında işletmelerin daha başarılı olmasını sağlar

Dış ticaret istihbarat kaynakları nelerdir?

Çeşitli bilgi bankaları, e-ticaret siteleri, Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı ülke firma listeleri ve diğer internet kaynakları dış ticaret istihbaratında önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle TÜİK ve Ticaret Bakanlığı'nın sunduğu dış ticaret verileri bu alanda kritik öneme sahip bilgiler sunar. Çok detaylı kaynakları ve size özel bilgileri çalışmalarımızda beraber inceleyebiliriz.

Hedef pazar belirlemek neden önemlidir?

Hedef pazar belirlemek, işletmelerin uluslararası pazarlarda faaliyet gösterirken en etkili ve karlı sonuçları elde etmesini sağlar. Bu, firmanın özelliklerine, mevcut yeteneklerine ve kaynaklarına uygun pazarları belirleyerek zaman ve kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

Rakip firmaları ve müşterileri tanımak neden önemlidir?

Rakip firmaların ve müşterilerin detaylı bir şekilde anlaşılması, firmanın stratejik karar verme sürecinde kritik öneme sahiptir. Bu bilgiler, pazardaki rekabet koşullarını daha iyi anlamayı ve ürün veya hizmet tekliflerini müşterilerin gereksinimlerine daha iyi uyacak şekilde ayarlamayı sağlar.

Dış ticaret istihbaratı nasıl yapılır?

Dış ticaret istihbaratı genellikle çeşitli bilgi kaynaklarından veri toplamayı, bu verileri analiz etmeyi ve bu bilgileri iş stratejilerini geliştirmek ve ayarlamak için kullanmayı içerir. Bu süreçte, hedef pazarlar belirlenir, rakip firmalar ve potansiyel müşteriler hakkında bilgi toplanır ve elde edilen bilgilerin ışığında stratejik kararlar alınır.